Swarovski dS 5-25x52 GenII SMART IR Rifle Scope
Product Unavailable Unfortunately this product is unavailable. Why not try one of the great alternatives below?
Product Details
Manufacturer code: SWDS52552IISRM | Our code: 135704
Product Specification
| Tube Diameter | 40mm |
|---|---|
| Magnification | 5-25 x |
| Objective lens diameter | 52 mm |
| No. reticles available | 1 |
| Waterproof | Yes |
| Fogproof | Yes |
| Exit pupil diameter | 9.6-2.1 mm |
| Field of view | 7.3-1.5 m/100m |
| Twilight Performance | 14.1-36.0 |
| Dioptric compensation (dpt) | -3 to +2 |
| Illuminated reticle | No |
| Length | 15.9 in |