Manfrotto MHXPRO-BHQ6 XPRO Ball Head With Top Lock MSQ6PL Plate
Product Unavailable Unfortunately this product is unavailable. Why not try one of the great alternatives below?
Related Products & Accessories
Manfrotto
MHXPRO-BHQ2 XPRO Ball Head With 200PL Plate
In stock
£125.00
RRP £187.95
Product Details
Manufacturer code: MHXPRO-BHQ6 | Our code: 122013
Product Specification
| Weight | 520 g |
|---|---|
| Attachment | 1/4-3/8'' attachment type |
| Bubble Spirit Levels | 2 |
| Independent Pan Lock | Yes |
| Load Capacity | 10 kg |
| Material | Aluminium Magnesium |
| Panoramic Rotation | 360 ° |
| Plate Type | MSQ6PL |
| Quick Release | Yes |
| Working Height | 11.5cm |