Vango F10 Krypton UL 2 Tent (2022) - Alpine Green
Product Unavailable Unfortunately this product is unavailable. Why not try one of the great alternatives below?
Product Details
Manufacturer code: TERKRYPTOA10002 | Our code: 136099
Product Specification
| Dimensions | H: 110cm x W: 275cm x D: 220cm |
|---|---|
| Weight | 3320 g |
| Packed Width | 45 cm |
| Packed Height | 14 cm |
| Persons | 2 |
| Pitching Style | Inner first |
| Pole Type | Yunan Eco Alloy Poles |
| Fly Material | Protex 15.SRN Flysheet - 3000mm HH |
| Floor Material | 70D Ripstop Nylon 6 Groundsheet |
| Innertent Material | 15D Nylon Inner Tent Fabric - 15D 28gsm |
| Design Type | Dome |
Product Reviews
There were no reviews for this product.